Filtruj według

Średnica

Średnica

Sznur gumowy EPDM, mikroguma

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

CZYM JEST SZNUR GUMOWY EPDM?

Sznur gumowy EPDM stworzony jest ze spienionego materiału EPDM, czyli z kauczuku etylenowo-propylenowego. Charakteryzuje się tym, że można go stosować w bardzo zróżnicowanych temperaturach od –40ºC do 120ºC. 

Do głównych właściwości sznura gumowego EPDM zaliczamy sprężystość, elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Co więcej, sznur spieniony nie chłonie cieczy. Budowa gumy EPDM wyróżnia się małymi zamkniętymi komórkami, co zapewnia doskonałą izolację przed drganiami, wilgocią i kurzem. Sznur spieniony jest odporny na starzenie cieplne oraz promienie UV. 

Sznur gumowy EPDM to niezwykle trwały produkt, który kupisz w różnych średnicach i długościach. Maksymalna długość jednego sznura gumowego spienionego wynosi 20 metrów. Możesz zamówić sznur spieniony w jednym kawałku lub jako pojedyncze elementy. Skontaktuj się z firmą RubberPro i dokładnie określ swoje potrzeby, a nasi pracownicy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. 

SZNUR MIKROGUMA – PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

Ze względu na swoje rewelacyjne właściwości sznur spieniony ma bardzo wiele zastosowań. Sznur gumowy EPDM jest wykorzystywany do uszczelnień oraz izolacji różnych miejsc. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie są nierówne powierzchnie lub zbyt małe siły nacisku. 

Sznur spieniony z mikrogumy jest elastyczny, co pozwala na dopasowanie go do każdego kształtu i długości. Sznur z gumy EPDM można dowolnie przycinać. Znacząco ułatwia to przeprowadzanie wszelkich prac związanych z  uszczelnianiem. Nie musisz szukać uszczelek o wymaganych rozmiarach i kształtach, wystarczy zastosować sznur EPDM. 

Guma EPDM ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jak budownictwo, instalacje klimatyzacji, wentylacji i innych. Dobry przykład to przemysł samochodowy. Mikroguma doskonale nadaje się do tworzenia uszczelek samochodowych, które wykorzystywane są zarówno przez doświadczonych mechaników, jak i przez amatorów drobnych napraw. Wysoka elastyczność sprawia, że są one wyjątkowo wytrzymałe i można je stosować do połączeń uszczelniających. Okrągłe uszczelki świetnie  sprawdzają się w systemach hydraulicznych, ponieważ mikroguma nie zmienia kształtu i nie chłonie cieczy. 

sznury gumowe EPDM mikroguma