Filtruj według

Opcja zakupu

Opcja zakupu

Grubość

Grubość

Płyty i maty fluorowe FPM FKM i Viton

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-12 z 16 pozycji

Płyty i maty fluorowe FPM FKM i Vito

Jeżeli szukasz najbardziej wytrzymałych i uniwersalnych w zastosowaniu płyt oraz mat do zabezpieczania powierzchni, dobrze trafiłeś. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz produkty wykonane z kauczuku fluorowego, który jest uznawany za jeden z najbardziej odpornych chemicznie i termicznie materiałów gumowych. Postaw na płyty Viton, FPM i FKM – sprawdzą się ona nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych!

Kauczuk fluorowy Viton, FPM i FKM – materiał, który znosi niemal wszystko

Dostępne w tej kategorii płyty i maty dla przemysłu są oznaczane symbolami FKM, FPM oraz Viton. W praktyce wszystkie tworzone są z tego samego materiału – kauczuku fluorowego, różniąc się wyłącznie nazwami:

  • FPM oznacza skrót międzynarodowy dla kauczuku fluorowego zgodny z DIN/ISO;
  • FKM to symbol oznaczający kategorię fluoroelastomeru, według amerykańskiej normy ASTM;
  • Viton to znak towarowy zastrzeżony przez firmę DuPont Performance Elastomers, która jako pierwsza stworzyła ten materiał.

Niezależnie więc od tego, czy zakupisz płytę Viton, FPM czy FKM, możesz liczyć na tak samo wysoką jakość, na którą składa się wiele czynników.

Z jednej strony płyty i maty fluorowe wykazują bardzo wysoką odporność na skrajnie niskie i wysokie temperatury (-30°C do +240°C), działanie chemikaliów i innych niebezpiecznych substancji (w tym olejów, smarów i kwasów nieorganicznych) oraz najtrudniejszych warunków atmosferycznych (w tym promieniowanie UV i ozon). Z drugiej zaś są to produkty o doskonałych właściwościach mechanicznych – bardzo trudno o ich zniszczenie czy odkształcenie. Co więcej, każda płyta Viton, FKM i FPM jest niepalna i wykazuje niewielką przepuszczalność gazów.

Efekt? Szerokie zastosowanie i możliwość wykorzystania tego rodzaju wyrobów niemal w każdej gałęzi przemysłu.

Najlepsze maty i płyty FPM, FKM, Viton w jednym miejscu

Co wykonuje się z kauczuku fluorowego Viton, FPM i FKM? Uszczelnienia, węże paliwowe, izolacje kablowe, a także powłoki ochronne. To właśnie te ostatnie znajdziesz w ofercie RubberPro – oferujemy maty oraz płyty fluorowe, które sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach przemysłowych i stanowić będą doskonałe zabezpieczenie dla różnych powierzchni.

Nie bez powodu są tak powszechnie stosowane w budownictwie, przemyśle chemicznym i petrochemicznym, branży motoryzacyjnej, a nawet lotniczej i kosmicznej. W RubberPro zakupisz najlepsze maty i płyty fluorowe, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dopasuj maty i płyty fluorowe do swoich potrzeb!

RubberPro to nie tylko najwyższa jakość, ale i różnorodność. Chcąc spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów o różnych potrzebach, oferujemy maty i płyty Viton, FPM oraz FKM w różnych wariantach. Co więcej, realizujemy również indywidualne zamówienia, dostosowując końcowy produkt w pełni indywidualnie do Twoich potrzeb.

Sprawdź pełną ofertę naszej hurtowni i postaw na Viton, FKM i FPM – materiał, który sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych warunkach przemysłowych!