Klej silikonowy Elastosil e43 i e41

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Klej silikonowy Elastosil E43 i E41

Klej silikonowy uniwersalny to produkt o szerokim zastosowaniu, który jest przeznaczony do trwałego łączenia oraz uszczelniania różnorodnych powierzchni: porowatych i gładkich. Takie kleje stosowane są zarówno w pracach budowlanych, wykończeniowych, jak i hobbystycznych. Wysokiej jakości kleje silikonowe Elastosil E43 i E41 marki Wecker Chemie znajdziesz w naszej ofercie. To produkty niezawodne, którym warto zaufać.

Kleje Elastosil E43 i E41 – do czego służą?

Zarówno klej silikonowy Elastosil E43, jak i wariant E41, przeznaczone są do klejenia gumy silikonowej, a także wielu innych elementów i podłoży, które są poddane wysokim temperaturom bądź wibracjom. Za ich pomocą można również połączyć sznury i profile silikonowe czy też uszczelnić złącza i obudowy. Oferowane kleje dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych, a ponadto wykazują wiele dodatkowych właściwości, które sprawiają, że są to produkty, na które warto postawić.

Elastosil E43 – jakie ma właściwości?

Elastosil E43 to klej o wszechstronnym zastosowaniu. Produkt ten jest jednoskładnikowy, półprzezroczysty, gęsty i samopoziomujący się. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Utwardza się w temperaturze pokojowej i tworzy spoinę odporną na szeroki zakres temperaturowy. Ten klej silikonowy, bezbarwny, odznacza się znakomitą przyczepnością do wielu podłoży bez wcześniejszego stosowania środków gruntujących. Działa on na zasadzie kwasowego systemu utwardzania. Można używać go na różnych powierzchniach oprócz miedzianej.

Elastosil E41 – czym się charakteryzuje?

Klej silikonowy Elastosil E41 to zmodyfikowana wersja kleju Elastosil E43, który został rozcieńczony poprzez dodatek 20% toluenu. W efekcie Elastosil E41 jest znacznie bardziej rzadki i ma większy skurcz. Produkt ten odznacza się również kwasowym systemem utwardzania. Jest to ponadto jednoskładnikowy klej o płynnej konsystencji i cechach samopoziomujących. Dodatkowo charakteryzuje się dobrymi właściwościami mechanicznymi.